Czyszczenie Kriogeniczne

Czyszczenie kriogeniczne to technologia usuwania wypływek, wykorzystuje system, w którym gumowe lub plastikowe części są umieszczane w perforowanej beczce ze stali nierdzewnej znajdującej się w komorze maszyny, wystawionej na ekstremalnie niskie temperatury (osiągane przy użyciu ciekłego azotu) oraz następnie obracają się w beczce i są piaskowane przy pomocy medium z poliwęglanu.
Ponieważ wypływki mają znacznie cieńszą powierzchnię w porównaniu do części, wypływki bardzo szybko zamarzają i stają się kruche, podczas gdy część nadal nie jest zamarznięta. Działanie obrotu bębna - w połączeniu z piaskowaniem - usuwa wypływki bez uszkadzania samej części.
Po zakończeniu procesu czyszczenia części powracają do temperatury pokojowej, a wraz z temperaturą właściwości fizyko-mechaniczne. Fizyczne właściwości formowanych gumowych wyrobów pozostają nienaruszone.
Czyszczenie kriogeniczne pozostawia część czystą - bez kurzu i innych pozostałości - z usuwaniem zadziorów prawie w 100%.
Czyszczenie kriogeniczne jest idealne dla skomplikowanych części gumowych, precyzyjnych części elektrometrycznych, części medycznych i mikroelektronicznych ze względu na wyjątkowe cechy wysokiej wydajności, wysokiej precyzji i niższych kosztów.
 
Dla nowych Klientów wykonujemy bezpłatne czyszczenie próbnej partii produktów.
 
Myślisz o własnej maszynie kriogenicznej? - w tym również możemy pomóc!

Zalety czyszczenia kriogenicznego

Czyszczenie kriogeniczne zapewnia różne zalety w stosunku do ręcznego usuwania wypływek oraz innych tradycyjnych metod ich usuwania.
 
  • Większa wydajność -  czyszczenie kriogeniczne usuwa wypływki w kilka sekund,
  • Lepsza jakość produktu - proces zachowuje integralność części i krytyczne tolerancje,
  • Koszt w przeliczeniu na część jest generalnie znacznie niższy od jakiejkolwiek innej techniki,
  • Ponieważ jest to proces wsadowy, cena w przeliczeniu na sztukę jest znacznie mniejsza, ponieważ duża liczba części może zostać przetworzonych w określonym czasie,
  • Proces oferuje jednakowe wyniki czyszczenia dla każdej ze sztuk,
  • Czyszczenie kriogeniczne może wydłużyć żywotność formy. Zamiast wymieniać lub naprawiać formę (zazwyczaj wiąże się to z przestojami i wysokimi kosztami), części mogą zostać oczyszczone. Jest to typowe dla części formowanych pod koniec okresu eksploatacji produktu,
  • Proces ten nie wpływa na właściwości fizyko-mechaniczne wyrobów gumowych.